Історія закладу
Історична довідка Насташинської філії Бурштинського ліцею№ 2
Бурштиської міської ради Івано-Франківської області
Якщо вірити існуючим джерелам, у 18-19 ст. населення Галичини було далеким до писемності, навіть сільська влада і деякі повітові урядовці не зналися з письмом. Свідченням є той факт, що навіть війти містечка Бурштин: Степан Кобель та Іван Кардан 1787,1799,1820років підписувалися під важливими документами хрестиком. Мовою документів була німецька і польська, лише в церквах—церковно-словянська чи як її називали староукраїнська мова.
1776р. австрійським урядом створено першу шкільну комісію для Галичини. До 1777р. за ініціативи парохів села сторювалися школи-дяківки, а з цього року цісарський уряд запровадив три типи шкіл: початкова(однокласні школи-дяківки, церковнопарафіяльні);середні двокласні заклади—тривіальні, вивчали граматику, риторику, діалектику і переважно в містечках, дві мови польська і німецька. У вищих чотирикласних вчилися німецькою.
Шкільництво в нашому населеному пункті, свої витоки бере від 1832р. Тоді при церкві св. Архангела Михаїла існувала тимчасова парохіальна школа, яка в 1853р. стала постійною. Її відвідували 28 хлопців і 24 дівчинки. Учнів було небагато і надалі тому що мало проживало людей, про що свідчать дані перепису населення за 1858р., коли у селі проживав 541 житель. Але і переконати у необхідності освіти в той час було важко адже все одно нащадки селян були приречені довіку займатися землеробством або ж ремеслом. Близько 15 років в цей час вчителював в селі Лев Рубчак.
Однокласна народно-державна школа відкрилася в селі в 1875р. згідно реформи, яка питання освіти повністю переводила в компетенцію держави. Даний період якраз і характеризується відкриттям шкіл по всьому нашому регіоні.
Спершу школа була розташована в центрі села, на тому місці, де сьогодні побудовано нову церкву. Це була дерев´яна будівля, поліплена глиняними вальками.
8 грудня 1888р. у Рогатині було підписано статут філіалу Українського Педагогічного Товариства. Серед його засновників згадується і вчитель з Насташина Йосип Коцан, який мабуть і вчителював у селі до початку нового століття. Загалом серед засновників ще двічі згадується прізвище Коцан – це учителі з Тенетник та Лучинець. Можна зробити припущення, що це були родичі і також дане прізвище не є поширеним в селі, тож напевно він був приїжджим.
На початку XX століття, приблизно з 1905р., в селі вчителює Сидор Йосипович Коцан, мабуть це був син Йосипа Коцана, який вирішив продовжити батьківську справу і вчителював приблизно до 1920р.
Старожили згадують, що в роки Першої світової війни школа частково була зруйнована і її довелося заново будувати. Школа мала вже дві класні кімнати та учительську. З протилежної сторони проживали вчителі.
З 1920 р. у школі педагогами працювали Барда шевський, Собонько,
Трач С.П. У 1925-1930р.р. в школі налічувалося 147 дітей. Вона тепер була чотирикласною. Вивчали тоді як українську так і польську мови, тобто школа була утраквістичною- двомовною. Крім мов дітей навчали: математики, історії, проводили уроки релігії, які були заборонені разом із повсякденними молитвами із встановленням радянської влади в жовтні 1939р.
В 1939р. в селі почали вчителювати сестри Клочко Лідія і Галина. Лідія потрапила в німецький полон, перебувала в концтаборі, проте вижила і повернулася на Батьківщину, Галина евакуювалася на схід і уникла німецької окупації. На даний момент відомостей про їх подальшу долю відшукати не вдалося. Під час окупації в селі вчителювали Білик Михайло та Осипенко.
Після закінчення війни в нашій школі працювали: Трач С.М., Павлюк О.М., Кудлай М.Ф., Пастернак І.О., Побережник Ганна Миколаївна, Кудрай Микола Іванович.На початку 50-х років педагогами в школі почали працювати подружжя Марецьких: Ганна Теодорівна(родом із с.Лучинці) і Роман Йосипович( родом із с.Коростовичі).
Школа все ще була початковою і в 1953р. в ній нараховувалося 60 учнів. Навчальний рік 1960-1961р. розпочато було в новозбудованому приміщенні школи . Школи будували на кошти колгоспу, у якому головував тоді Букатчук Макар Васильович родом із села Кобаки , Косівського району. Правда відкривали її за головування Шпака Миколи Павловича (родом із Бурштина),який завершував будівництво.
Із 1960р. школа стала восьмирічною і першим директором була Марецька Ганна Теодорівна, але з вересня 1961р. директором став Федик Василь Павлович, а в школі працювало 12 педагогів: Марецька Г.Т.. Кардан С.С., Мольдерф О.С., Павчук Г.П., Гаврилюк О.М., Стеценко Н.Г., Федик О.М., Павчук О.В., Чапрак Г.Т., Федорів П.Г., Марецький Р.Й., Хорунжі Л.Л., Довга О.М.
У 1964р. директором школи став Цибульський Василь Денисович, а з 1971р. на цій посаді працює Лесів Людмила Василівна, яка працювала до 1993р. В 1993р. директором школи стає Сапєгін Віктор Анатолійович, а вже наступного 1994р. школа стала загальноосвітньою І-ІІІ ступенів і такою залишалася до 2016р. коли її було реорганізовано в загальноосвітню школу І-ІІ ступенів.
2021року реорганізована у Насташинську філію Бурштинського ліцею №2
Бурштинської міської ради Івано-Франківської області